ankara büyükşehir belediyesi 1. ankara sokak hayvanları çalıştayı

ankara büyükşehir belediyesi, başkent’te sokak hayvanları için ilk kez bir çalıştay düzenleyecek. başkan yavaş'ın talimatıyla, büyükşehir belediyesi sağlık işleri daire başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “1. ankara sokak hayvanları çalıştayı”, 29 haziran cumartesi günü yapılacak.

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş’ın da katılacağı çalıştay ile vatandaşların sokak hayvanlarına karşı duyarlılığının artırılması amaçlanırken, sokak hayvanlarının sorunlarının çözümü de masaya yatırılacak.

haber için https://t24.com.tr/haber/ankara-buyukseh...
katılım ücretsiz, ilk kayıt olan 200 kişiyle sınırlı. konuşma metnini önceden istiyorlar, 10 dk ile sınırlı söz hakkı var. belediyeler neden bir şey yapmıyor diye kendi kendimize yakınacağımıza, söz alıp önerilerde bulunmak, böyle bir çalıştaya katılıp sokaktaki canlar için yapılacak hizmetler hakkında katkıda bulunmak en güzel yol. özellikle ankara’da yaşayanlara duyurulur.
ankara'da güzel şeyler olmaya başladığının en büyük kanıtı olan çalıştaydır.
öyle bir kalabalığın içine sahipli bir siyam kedisinin bırakılmış olması ve insanların ayakları altında ve kaygan zeminde, panik içerisinde nereye kaçacağını bilememesi de içler acısıydı doğrusu...