advance

ev arkadaşımın kedisi ve erkek arkadaşımın 3 kedisinde advance kullanmaya başladıktan sonra gerçekleşen olağanüstü değişimlerden sonra, benim de kedilerimle somon balıklısına geçiş yapmış olduğum mama markasıdır. sindirim sistemi hassas kediler için yüksek protein, omega-3, çinko ve biyotin vaat ediyorlar. ayrıca deri ve tüy sağlığı için de oldukça iddialılar. fiyatlarına gelirsek, bence üst kalite mamalarda orijen ve acana gibi hadsiz pahalı olanlar dışında hepsi birbirine çok yakın fiyatlarda. zaman geçtikçe entrymi güncelleyeceğim. biz scottish fold oğlumda aşırı tüy dökme problemi sebebiyle değişime gittik mamamızda. kısa tüylü diye geçmesine rağmen ciddi uzun tüyleri sebebiyle dökülme problemi zaten yaşıyorduk, şimdi her gün taramaya ve advance mamaya geçiş yaptık. bakalım bir iki haftaya kadar değişim gözlemlemeye başlarız.
-neden kullanmamalıyız, açıklamamış. bilimsel bir yayın değil.
-listede benim kullandığım mamalar yok. şimdi yedirsem mi, yedirmesem mi?
-hill's çok iyi ayarlanmış bir mama, ben kullandım. tam puan verdim.
-bu mamaların en az yarısını kullandım. kullanmasam, gözlerimle görmesem yorum yapamayacağım.

daha ziyade bu blog üretici firmaların reklamı gibi geldi bana.
advance mama elimde kaldı resmen. sırf yorumlardan rekabet piyasasında geri kaldığından dolayı sokak canlarına veriyoruz.
belki kedisi sevmemiştir üstteki yazarın. bu bir ihtimal. ama ben şuan 3 kedimle yaşıyorum, çok uzun zamandır advance kullanıyoruz. tüyleri çok sağlıklı ve parlak, dışkılarında koku gayet az, kiloları inanılmaz iyi ve ne kan değerlerinde ne de diğer rutin yıllık testlerinde hiçbir problem yok. sadece benimkiler uzun zamandır yemekten biraz sıkılmış olacaklar ki ufak bir ara verdik. yine bir süre royal canin fit32 kullanacağız. kedilerde mama değişimi yapmadan önce 200 gramlık paketlerden alıp bir denetmek lazım. sevmeyebilirler bu gayet doğal.
en son denedigim mama. ama cok zor alistilar. sirf degisiklik olsun diye aldim. proplandan sonra buna gecis zor oldu ama ilk ve sondur. bir veteriner daha cok soguk bolge mamasidir dedi. her vet her mama icin birsey diyor evet ama zaten zor da yedikleri icin proplan steril kedi somonluya donecegiz bitince.