adore kedi evi

https://www.adoremobilya.com/kedi-evi

adore mobilyanın her kış sosyal sorumluluk projesi kapsamında sokak kedileri için hazırladığı yuvadır.

kedi evleri kış ayları için üretilmekte, sürekli satışta bulunan bir ürün değil.

markanın proje ile ilgili sitesinde ki açıklama şu şekilde

"
kedi evleri sosyal sorumluluk projesine neden ve nasıl karar verildi?
merhaba değerli hayvansever,

biz her zaman “ daima en kalitelisi, en hesaplısı” felsefi ile ürünlerimizi tasarlıyor ve üretiyoruz.

“en kaliteli” olmak için yonga levhadan, bağlantı parçalarımıza kadar bütün malzemelerimizi en ince ayrıntısına kadar özenle seçiyor, son teknoloji sistemler kullanıyoruz.

“en hesaplı” olmak için de ergonomiden ve şıklıktan ödün vermeyecek şekilde, olması gerekenden fazla malzeme ve iş gücü kullanmamaya dikkat ediyoruz.

bütün bunları gerçekleştirirken en çok dikkat ettiğimiz konu ise çevre dostu olup doğaya zarar vermemek. bu nedenle ürünlerimizde sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçlardan üretilen yonga levhalar ve üretim süreçleri denetlenen, doğaya zarar vermeyen bağlantı parçaları kullanıyoruz.

ileri teknoloji ile ulaştığımız üretim kabiliyetimiz ve hesaplanarak yapılan tasarımlarımız sayesinde neredeyse hiçbir malzememizi israf etmiyoruz. fakat hammaddelerimiz yani yonga levhalarımız taşınırken en alt ve üste konan ham yonga levhalar hasar görmekte ve ürünlerimizde kesinlikle kullanılmamaktadır. normalde hasar gören bu malzemeler hurdaya çıkarılıp satılmaktadır. malzemeleri satmadan nasıl değerlendirebiliriz diye düşündük ve sokaktaki kedi dostlarımız için ev yapmanın güzel bir fikir olduğuna karar verdik. böylelikle hem yine malzememiz israf edilmeyecek hem de kedi dostlarımız soğuk kış günlerinde ısınabilecekleri ve korunabilecekleri ev sahibi olabilecekler.

kedi evlerini tasarlarken elimizdeki malzemeyi en verimli şekilde kullanarak çok sayıda ev ürettik. kedi evlerini ek bir malzemeye gerek olmadan, sadece tornavida yardımıyla kurabileceksiniz çünkü vidalar paketlerin içinde. fakat biz, kedi evini naylon veya benzeri su geçirmez bir malzeme ile kaplamanızı öneririz ki kış şartlarına daha uzun dayanabilsin. dilerseniz kedi evlerini boyayabilirsiniz ama kedilerin boya kokusundan hoşlanmadığını da hatırlatmak isteriz eğer boyarsanız iyice havalandırdıktan sonra kedi dostlarımızın hizmetine sunabilirsiniz.

adore mobilya ailesi olarak ürünlerimizi evlerinizde ve ofislerinizde görmekten mutluluk duyuyoruz ve her zaman diyoruz ki; etrafınıza dikkatli bakın mutlaka en az bir komşunuzun, akrabanızın evinde ya da ofisinde bize rastlayacaksınız. şimdi de adore kedi evlerini her sokakta görmek istiyoruz.

kedi evleri için biz hiçbir ücret talep etmiyoruz. fakat bu durumla ilgili suistimal olmasın, isteyen her hayvan sever alabilsin ve evlerimiz daha çok kediye hizmet edebilsin diye sadece 10 tl kargo ücreti ödemeniz gerekiyor.

kurduğunuz kedi evlerinin fotoğraflarını bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

#kedievimadoreden "
bu videoda selin dereli adlı youtuber adore'den edindiği kedi evinin kurulumunu paylaşmış, güzel bir kaç dokunuş da eklemiş.


kendilerine sempati duymamı sağlayan adore mobilya ürünü. ara ara sayfalarına girip bakıyorum ama bu kış henüz rastlamadım. gördüğüm kadarıyla başka da soranlar, dört gözle bekleyenler var. kendimiz de basit bir şekilde kedi evi yapabiliriz. mühim olan sokakta bu yuvaları muhafaza edebilmek, kötü niyetlilerden koruyabilmek. tıpkı mama ve su kaplarını olduğu gibi.
montelemesi oldukça kolay, kış için sokaktaki kedilere bence sıcak bir yuva olan ahşaptan kedi evleri. adore mobilya tarafından her kış sadece kargo bedeli olan tlye satılıyor. satılıyor bile denilemez hatta, gönderiliyor. iki kış toplam 11 tane alıp koymuştum ben. erzincan gibi bir yerde olunca evlerin bazılarını koyduktan sonra ikinci kez göremedim bile ama olsun. bakalım bu kış yine sabırsızlıkla bekliyorum stok güncellemelerini.
nihayet 28 kasımda dağıtımda olacağı müjdelenen geleneksel adore ürünü. ilgilenenler sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilir.
çok kolay monte edilen, kullanışlı ve soğuk kış günlerinde bolca misafiri olan evler.
yoğunluk olacağından ve üyelik gerektiğinden günü beklemeden üye olunması öneriliyor. üye değilseniz bilginiz olsun.
öngörülebilir rakamların çok ötesine geçtikleri için, kampanyaya ara vermek zorunda kalmılar bu beni çok üzdü.
yoğun ilgi üzerine site bugün çökmüş. umarım talep edenlerin hepsi kedicidir ve evlerin sokak kedileri için verildiğinin bilincindedir.
şu an gonderim yapılıyor.ben sipariş ettim.almak isteyen varsa site aktif halde
gözünüzün önünde bir bodrum, bir bahçe katı, balkon altı gibi, sote, kedilerin rahat hareket ettiği ve paniklemediği yerlere koyarsanız bir ihtimal faydası olur karda yağmurda sığınırlar. ama yol kenarlarına, ortalık kalabalık yerlere koyduğunuz bu evlere kediler girmiyor, hatta çoğunu zaten insnalar topluyor, kaldırıyor, çöp arabaları atıyorlar. kediler "istisnalar" dışında nerede uyumaları gerektiğini kendileri seçiyor, çünkü sokağı bizden iyi biliyorlar. işte bu evleri onların daha önce seçtiği yerlere koyabilirsiniz, o zaman bir faydası olur.
sadece bir tane edinebildiğimiz için, dört yıldır hem kendim hem de arkadaş çevreme aldırıyorum ve ihtiyaç sahibi kediciklere gönderiyorum fakat bu sene stoklar hızlı tükenmiş, bu durum da ayrı bir sevindiriyor insanı çünkü anlaşılan o ki, kediciler çoğalıyor.
stoklar yine hemen tükenmiş. allahtan bir tane alabildik. umarım alınan tüm kedi evleri sokak hayvanları için değerlendirilmiştir.
işyerimin bulunduğu kampüs için 2 tane alabildim bu sene nihayet. yarın yuvalarına kavuşacaklar.
ülkede binlerce mobilya fabrikası olmasına rağmen 2. bir örneğin yıllardır çıkmaması düşündürücü. göstermelik 3-5 ev yapanları dikkate almıyorum...
cok iyi bir sey yapiyorlar ama stoklar sinirli malumunuz.. cok hevesli olanlar icin soyluyorum, buyuk ecza depolarında ilac tasinan buyuk strafor kutular var, genelde isteyince ucretsiz veriyolar.. en olmadi 5-10lira bisey isterler.. onlardan edinin, ahlanip vahlanmanin alemi yok, cozum uretin adamlar yetişemiyor sonucta, ustelik o suntalardan cok daha iyi koruyor soguktan. hadi ama kediciler kis geldi de geciyor.
nasıl monte ediliyor hemen paylaşalım.

şantiyemizdeki kediler için nasıl edinebiliriz?