15 yaşındaki kedinizin yaşlandığı gerçeği

evet, zamanın daraldığını sık sık düşünmeye başladığınız dönem. hastalıkları başladığında ve ilaç kullandığında, hatta zayıflıktan kemikleri sayıldığında kaçınılmaz sonun yavaş yavaş geldiği gerçeği ile yüzleşme durumu. ona iyi ve sıcak bir yuva sunduğunuzu düşünüp kendinizi teselli etmeye çalışıyorsunuz. teşekkür ediyorsunuz size kattıklarına ve güzel zamanlarınıza. ve bekliyorsunuz, endişeli.. hiç gelmemesini istediğiniz o anları.çaresiz.
15 yaş gerçekten ciddi bir yaş aslında. benim kedilerim henüz 3-4 yaşlarındalar, onunla dolu dolu geçen 15 yılın ardından ayrılma düşüncesi gerçekten çok ürkütücü, üzücü. keşke daha uzun ömürleri olsaydı.
arkadasimin kedisini gecen ay kaybettik 18 yasindaydi evlat acisina es deger bence. son anlarinda beraberdik yasli oldugu okadar cok belliydi ki hala gözümün önünden gitmiyor..
offf....off...benim kedim 10 olacak iki ay sonra. hiç yaşlanmasın istiyorum. yaş alsa da yaşlanmasın. ama biliyorum ki mümkün değil. öncek kızım prenses'im 18 yaşına kadar yaşamıştı. ah meleğim....her saniye aklımda..:(
üzüntünüzü çok iyi anlıyorum ötenazi öncesi 3 saat ağla ağla vedalaşamamış sonrasında da cansız bedenini defalarca öpmüştüm..
şimdiki ev kedim de evlattan farksız, uzun yaşaması için tavsiyelerinize açım. hangi mama veya nası bi beslenme düzeni. sevgi veriyorum zaten su pınarı da var. herşeyi var. mama marka değişimleri ıslak kuru mama dengesi rutin bakımlarınız nelerdir bunu cevaplamanıza çok ihtiyacım var.